Ako to robíme

Detailný postup – krok za krokom – likvidácie starého domu ručným rozoberaním. Ako tvoríme cenu za rozobratie domu a prípravu stavebného pozemku a aké sú benefity ručného rozoberania domu.

ako postupujeme pri burani
furik prilba

Ako postupujeme

Obhliadka

Zavolajte, alebo nám napíšte, prídeme na pozemok a v rámci obhliadky a zamerania vám dáme pár otázok, aby sme spoznali špecifiká potrebné pre korektnú cenovú ponuku

Cenová ponuka

Našu záväznú ponuku, tak aby bola čo najpresnejšie narátaná vám vieme dať do 5 pracovných dní od obhliadky a to zdarma. Na cenovú ponuku má vplyv veľa premenných. Ako ďaleko je skládka odpadu, koľko času máme, (ak máme čas vieme sa pohrať s rozoberaním, nemusíme používať veľa strojov a ako dlho?) nachádza sa v starom dome nebezpečný odpad, atď?

Termín realizácie

Po vzájomnej dohode nájdeme najvhodnejší termín pre realizáciu. Začať môžeme až keď budete mať povolenie k búraniu a tiež odstavenie od prípojok. K vybaveniu potrebujete viacero príloh a správnych poplatkov. Radi vám s tým poradíme, alebo to vybavíme za vás.

Podpis zmluvy

Kvôli dobrým vzťahom vám predložíme náš návrh zmluvy, ktorý môžete pripomienkovať. Ak máte stavby vedúceho mali by sme si skoordinovať kroky.

Samotná realizácia

Na stavbe budú pracovať 3 – 6 chlapi, podľa náročnosti. Majú za sebou školenie v oblasti bezpečnosti práce, ochrany prírody a tiež pre prácu s jednoduchými zariadeniami ako sú pneumatické búracie kladivá a podobne. Prívoz a odvoz ľudí si zabezpečme sami. Logistické práce ( odvoz sutiny, objednávanie ťažkých mechanizmov, atď. ) si manažujeme sami a priebežne informujeme klienta o prípadných úspechoch alebo komplikáciách na stavbe. Začíname demontážou strechy. Potom nasleduje demolácia múrov, likvidácia odpadu, odvoz na skládku, vyčistenie a odovzdanie prichystaného pozemku.

Výkaz odpadov

na záver prác vám presne vyčíslime koľko akého odpadu, ako drevo, sklo, plasty a iné, ktoré nemôžu ísť na skládku, sme rozseparovali a akým spôsobom sme odpad zlikvidovali.

Fotodokumentácia búrania

od vstupu na váš pozemok až po vyčistenie staveniska budete mať prehľad o tom ako sme pracovali

NEBÚRAJTE DOM, MY RUČNE ROZSEPARUJEME MATERIÁLY, VY POMÔŽETE ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU. 

tehly po burani domu
zbijacka lopata

Cena za búranie

Férová ponuka

Na trhu sú rôzni dodávatelia búracích prác. Našou snahou je klientom ponúknuť odbornú a komplexnú službu.
Naším cieľom je ušetriť Vaše náklady na búranie objektu formou separácie materiálov.
Cenovú ponuku na odstránenie objektu Vám vypočítame na základe obhliadky Vášho objektu určeného na búranie.

Z čoho pozostáva cena

Cena búrania sa tvorí z týchto hodnotových položiek:
Hodnota práce (práca ľudí)
Hodnota odvozu a uskladnenia odpadov (odpady ktoré už nedokážeme odseparovať)

V cene našich prác sú vždy zahrnuté tieto položky :

 • detailná osobná obhliadka objektu pre nacenenie
 • prípravné práce búrania
 • odstrojenie objektu (okná, dvere, podlahy, zvyšne časti zariadenia domu)
 • demontáž strechy
 • rozoberanie múrov
 • vyberanie základových častí domu a terénne úpravy po búraní, tak aby Vám zostal rovný pozemok pre budúcu stavbu, odvoz a uskladnenie vzniknutých odpadov.

Cenovú ponuku Vám vieme vypracovať do 5 dni po obhliadnutí objektu.

NESEPARUJTE LEN V KUCHYNI, ALE AJ PRI BÚRANÍ DOMU. POMÔŽETE PRÍRODE.

kladivo a vodovaha

Benefity ručného rozoberania starých domov

 • Vaše náklady na prípravu staveniska eliminujeme tým, že vyberieme ešte stále funkčný materiál ( náklady môžu byť až o 20 – 30 % nižšie )
 • Ak nie je totiž odpad separovaný, prekvapí vás cena uskladnenia
 • Zbúranie domu a odvoz stavebnej sute trvá cca týždeň, ručné rozoberanie trvá len o 2 týždne viac
 • Ručné rozoberanie a rozseparovanie materiálov zo starého domu je vašim príspevkom ku ekologickému a zodpovednému správaniu sa k životnému prostrediu
 • Deviatim z desiatich budúcich susedov sa vaše rozhodnutie rozoberať dom ručne páči, lebo je to menej prašné, tichšie a nehrozí, že sa im kus múru zvalí do záhrady alebo nebodaj na ich dom. Je vyšší predpoklad, že vám podpíšu povolenie k stavbe, ak im oznámite, že pôvodný dom budete rozoberať ručne
 • Kvôli stavebnému povoleniu budete potrebovať potvrdenie ako ste naložili so stavebným odpadom s pôvodného domu

Prečo si vybrať práve nás

GARANCIA SPOKOJNOSTI

Už 11 rokov pomáhame klientom pripraviť stavebný pozemok k predaju alebo pre stavbu vlastného domu.

DOMY ROZOBERÁME EKOLOGICKY

Podpora ručného rozoberania a rozseparovania materiálov zo starého domu je vašim príspevkom ku ekologickému a zodpovednému správaniu sa k životnému prostrediu

DODÁME VÝKAZ ODPADOV

Na záver prác vám presne vyčíslime koľko akého odpadu, ako drevo, sklo, plasty a iné, ktoré nemôžu ísť na skládku, sme rozseparovali a akým spôsobom sme odpad zlikvidovali.

Zavolajte nám: 0940 808 525

Zavolajte nás na konzultáciu

Ponúkame Vám demoláciu, búranie a likvidáciu starých stavieb, domov, hospodárskych budov, a rôznych objektov.  Radi pomôžeme s dôkladným vyčistením budúceho stavebného pozemku.